Protokol Nr I -06

Protokół Nr I /06

z obrad Sesji Rady Gminy Dubicze Cerkiewne,
która odbyła się w dniu 27 listopada 2006r
w sali Gminnego Ośrodka Kulturyw Dubiczach Cerkiewnych


Stan rady – 15

Obecnych- 14 radnych

Radni Rady Gminy obecni na sesji :

1. Bereźniak Władysław

2. Czykwin Mikołaj

3. Guryn Mikołaj

4. Korch Wieczysław

5. Szymaniuk Grzegorz

6. Szymaniuk Irena

7. Troc Aleksy

8. Żak Jan

9. Kazimieruk Andrzej

10.Oksentiuk Nina

11.Karpiuk Andrzej

12. Karpiuk Jerzy

13. Boguń Wiktor

14. Holonko Mikołaj

 

Radni nieobecni:

1. Jakoniuk Włodzimierz

Po odegraniu hymnu państwowego, rozpoczęcia inauguracyjnej I sesji Rady Gminy dokonał radny senior Pan Mikołaj Czykwin powitał zaproszonych gości, radnych i pracowników Urzędu Gminy Dubicze Cerkiewne. Stwierdził, że quorum wynosi 14 radnych, przy którym może obradować i podejmować prawomocne uchwały Rada Gminy Dubicze Cerkiewne.

Do pkt. 2

Następnie Przewodniczący obrad przedstawił porządek obrad, który był następujący:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego przez Przewodniczącą Gminnej Komisji

Wyborczej w Dubiczach Cerkiewnych.

4. Złożenie ślubowania przez radnych.

5. Wybór Przewodniczącego Rady Gminy.

6. Wybór Z-ców Przewodniczącego Rady

7. Ustalenie liczby członków stałych komisji Rady Gminy i powołania składów osobowych

poszczególnych komisji.

8. Sprawozdanie Wójta Gminy o stanie Gminy Dubicze Cerkiewne.

9. Podjęcie uchwał w sprawie ustalenie wysokości diet i zwrotu kosztów podróży radnym.

10. Sprawy różne.

11. Zamknięcie sesji.

Radni jednogłośnie przyjęli przedstawiony porządek obrad.

Do pkt. 3.

W kolejnym punkcie porządku obrad głos zabrała Pani Mirosława Małmyszko Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Dubiczach Cerkiewnych. Dokonała wręczenia zaświadczeń radnym o wyborze na radnego i złożyła gratulacje w związku z wyborem na radnych .

 

Do pkt. 4.

W tym punkcie porządku obrad, radni złożyli ślubowanie po odczytaniu przez radnego seniora roty ślubowania: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Wyczytani radni przez najmłodszego wiekiem radnego Andrzeja Kazimieruk, wypowiadali słowo „ślubuję”.

 

Do pkt. 5.

Przed przystąpieniem do wyboru Przewodniczącego Rady Gminy głos zabrał Sekretarz Gminy, który zapoznał radnych z kompetencjami oraz zadaniami należącymi do Przewodniczącego Rady oraz przedstawił regulamin wyborów na Przewodniczącego Rady Gminy.

 

Następnie przystąpiono do wyboru Komisji Skrutacyjnej Rady Gminy Dubicze Cerkiewne. Zgłoszono kandydatów:

Pan Korch Wieczysław

Pan Szymaniuk Grzegorz

Pan Karpiuk Andrzej

W/w kandydaci wyrazili zgodę na pracę w komisji.


Za przyjęciem proponowanego składu Komisji Skrutacyjnej głosowało 14 radnych, czyli skład Komisji został zatwierdzony jednogłośnie. 

Następnie Przewodniczący obrad zwrócił się do radnych o zgłaszanie kandydatów na Przewodniczącego Rady .

Na Przewodniczącego Rady zgłoszono:

Pana Czykwin Mikołaja - kandydata zgłosił i przedstawił radny Grzegorz Szymaniuk. Stwierdził, że Pan Czykwin w poprzedniej kadencji był z-cą przewodniczącego rady i podczas nieobecności przewodniczącego rady zastępował przewodniczącego w prowadzeniu sesji .Ponadto jest emerytem, ma dużo wolnego czasu i może pracować jako przewodniczący rady. Dodał, że wierzy, iż będzie dobrze wykonywał obowiązki przewodniczącego rady.

Pan Jerzy Karpiuk - kandydata zgłosił i przedstawił radny Troc. Stwierdził, że nie musi uzasadniać. Kandydat jest młody, posiada wykształcenie i na pewno będzie dobrym przewodniczącym rady gminy

W/w kandydatury wyrazili zgodę na kandydowanie na Przewodniczącego Rady Gminy.

Więcej zgłoszeń nie było. W związku z powyższym Przewodniczący obrad zgłosił wniosek o zamknięcie listy zgłaszanych kandydatów na przewodniczącego rady.

Przewodniczący obrad poddał pod głosowanie wniosek dotyczący zamknięcia listy zgłaszania kandydatów na Przewodniczącego Rady.

Rad Gminy na stan 14 radnych, w głosowaniu jawnym za zamknięciem listy oddała 12 głosów, przeciw- 0 głosów i wstrzymało się 2 głosy.

Przewodniczący obrad stwierdził, że wniosek w sprawie zamknięcia listy zgłaszania kandydatów na przewodniczącego rady został przyjęty przez Radę większością głosów.

 

Komisja Skrutacyjna przygotowała karty do głosowania i rozdała radnym. Głosowanie odbyło się w sposób tajny.

Następnie Komisja Skrutacyjna przystąpiła do liczenia głosów i sporządzenia protokołu. Po tym Przewodniczący Komisji przedstawił wyniki głosowania. Z protokołu wynika, że Przewodniczącym Rady Gminy Dubicze Cerkiewne został radny Jerzy Karpiuk.

Protokół Komisji Skrutacyjnej i karty do głosowania stanowią załącznik do protokołu. 

 

Uchwała Nr 1/I/2006
(w załączeniu)

w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy.

 

Prowadzący obrady radny Czykwin Mikołaj pogratulował Panu Jerzemu Karpiuk wyboru na Przewodniczącego Rady Gminy i ogłosił 10-cio minutową przerwę w celu przekazania wybranemu Przewodniczącemu Rady dalsze prowadzenie obrad.

 

Do pkt. 6

Po wznowieniu obrad nowo wybrany Przewodniczący Rady złożył podziękowanie radnym za powierzone mu zaufanie. Po tym przystąpiono do realizacji następnego punktu porządku obrad dotyczącego wyboru Wiceprzewodniczących.


Przewodniczący Rady ponownie zwrócił się do Sekretarza Gminy o przedstawienie regulaminu wyboru wiceprzewodniczących.

Członkowie komisji skrutacyjnej powołani do wyboru Przewodniczącego Rady Gminy potwierdzili chęć pracy w tym samym składzie przy wyborach Wiceprzewodniczących.
Za przyjęciem tego składu Komisji Skrutacyjnej głosowało 14 radnych, czyli skład Komisji został zatwierdzony jednogłośnie. 

Na Wiceprzewodniczących zgłoszono kandydatów:

  1. Czykwin Mikołaj

  2. Berezniak Władysław

  3. Żak Jan.

Radni wyrazili zgodę na kandydowanie.

Komisja Skrutacyjna przygotowała karty do głosowania i rozdała radnym. Głosowanie odbyło się w sposób tajny.

Komisja Skrutacyjna przystąpiła do liczenia głosów i sporządzenia protokołu. Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej przedstawił wyniki głosowania. Z protokołu wynika, że Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy zostali wybrani:

1.Czykwin Mikołaj
2. Żak Jan


Protokół Komisji Skrutacyjnej i karty do głosowania stanowią załącznik do protokołu. 

Uchwała Nr I/2/06

w załączeniu  
w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Gminy Dubicze Cerkiewne.

 

Do pkt. 7

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że kolejnym punktem dzisiejszego porządku obrad jest ustalenie liczby członków stałych komisji Rady Gminy i powołania składów osobowych poszczególnych komisji. Wyjaśnił, że zostały wyłożone na sali obrad listy, do których radni wpisywali się w jakiej komisji chcą pracować.

Zgodnie z Statutem Rady Gminy, Rada Gminy powołuje następujące komisje:

1) komisja rewizyjna,

2) komisja rozwoju gospodarczego gminy,

3)komisja oświaty, opieki społecznej, kultury, kultury fizycznej, sportu i turystyki.

 

Zabierając głos w dyskusji, Sekretarz Gminy zasygnalizował radnym, że wskazanym byłoby zmienić i rozszerzyć nazwy komisji. Ponieważ dochodzą nowe zadania i czasami trudno jest ustalić jaka komisja powinna zaopiniować rozpatrywaną sprawę. Zwrócił się o wypowiedź w tej sprawie radnych.

Wójt Gminy w uzupełnieniu dodał, że zmiany nazw komisji muszą być poprzedzone zmianą statutu gminy, który wchodzi w życie 14 dni po ogłoszeniu w dzienniku urzędowym. Natomiast jest pilna potrzeba uchwalenia podatków i opłat na 2007rr., które muszą być opublikowane i wejść w życie z dniem 1 stycznia 2007r. Projekty uchwał w sprawie podatków i opłat powinna zaopiniować komisja rozwoju gospodarczego gminy. Zdaniem Wójta Gminy należy uchwalić składy osobowe komisji o dotychczasowych nazwach , a w późniejszym terminie przeanalizować i zastanowić się nad zmianą.

Radni w dyskusji potwierdzili wypowiedź Wójta Gminy o nie dokonywaniu zmiany nazw komisji na dzisiejszej sesji.

Ze względu, że nie było innych głosów w dyskusji, Przewodniczący Rady Gminy, odczytał projekt uchwały w sprawie składu komisji rewizyjnej.


Ze względu, że radni nie zgłaszali pytań i uwag dotyczących projektu uchwały, Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie.

Rad Gminy w głosowaniu jawnym na stan 14 radnych za przyjęciem tej uchwały oddała 14 głosów.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że Rada Gminy jednogłośnie powzięła

 

Uchwałę Nr I/3/06

(w załączeniu)

w sprawie wyboru komisji rewizyjnej.

 

Drugi projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby członków stałych komisji Rady Gminy i powołania składów osobowych poszczególnych komisji, odczytał Przewodniczący Rady Gminy.

Ze względu, że radni nie zgłaszali pytań i uwag dotyczących projektu uchwały, Przewodniczący Rady przedstawiony projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Rad Gminy w głosowaniu jawnym na stan 14 radnych za przyjęciem tej uchwały oddała 14 głosów.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że Rada Gminy jednogłośnie powzięła

 

Uchwałę Nr I/4/06

(w załączeniu)

w sprawie ustalenia liczby członków stałych komisji Rady Gminy i powołania składów osobowych poszczególnych komisji .

 

Do pkt. 8

W tym punkcie Przewodniczący Rady Gminy oddał głos Wójtowi Gminy, który przedstawił informację o stanie gminy. W swojej wypowiedzi Wójt Gminy podkreślił, że podstawowe zadania gospodarcze gminy ustalane są na poziomie możliwości finansowych przewidzianych w budżecie gminy. Budżetem gminy dysponuje Rada Gminy. Projekt budżetu gminy na 2007r. jest nierównoważny, tj. po stronie dochodów zamyka się kwotą 4 134 994 zł a po stronie wydatków 4 193 794zł. Niedobór budżetu w kwocie 58 800zł zostanie pokryty wolnymi środkami, które przeznaczy się na spłatę pożyczki zaciągniętej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku na budowę oczyszczalni ścieków w Dubiczach Cerkiewnych i pożyczki zaciągniętej na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej w Dubiczach Cerkiewnych. W założeniach budżetu przyjęto, iż ogólne dochody 2007r. osiągną kwotę 4 134 994zł tj. wzrosną o kwotę 515 272 zł w porównaniu do przewidywanego wykonania 2006r. Główną przyczyną wzrostu jest otrzymanie dotacji ze środków Unii Europejskiej na realizację zadania inwestycyjnego na 2007r. remont Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dubiczach Cerkiewnych. Kwotę 268 282zł planuje się uzyskać z funduszy unijnych z Sektorowego Programu Operacyjnego. Działanie 2.3 odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Projekt był złożony również na remont świetlicy wiejskiej w m. Grabowiec. Urząd Marszałkowski remont świetlicy wm. Grabowiec ujął na listę rezerwową. Jest nadzieja, że w przyszłym roku można będzie rozpocząć ten remont.

Po tym przedstawił dochody gminy za III kw. 2006r. na które składają się:

1. Dochody własne – podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, podatek od środków transportowych, udziały gmin w podatkach stanowiących dochód budżetu państwa, dochody z majątku gminy i wpływy z różnych opłat i usług wykonanie na 30 września 2006r. wynosi 855 196 zł tj. 77,65%

2. Dotacje celowe na zadania własne - wykonanie wynosi 480 376zł stanowi 73,81%

3. Dotacje celowe na zadania zlecone – wykonanie wynosi 299 096zł tj. 70,30%.

4.Subwencja ogólna – wykonanie wynosi 1 421 326zł tj. 80,95%.


Ogółem dochody na dzień 30 września 2006r, wynoszą 2 804 489 zł., a wydatki wynoszą 2 499 222 zł


Wójt Gminy stwierdził, że gmina przechodzi do nowej kadencji w dobrej kondycji finansowej. Rok 2006 był rokiem dobrym finansowo. Wykonanie budżetu za III kw 2006r. jest wysokie i realizacja budżetu jest właściwa. Dochody za III kw. zostały wykonane w 66,68%, a wydatki minimalnie są wyższe. Dalej nawiązał do realizowanego zadania remontu Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dubiczach Cerkiewnych. Zaznaczył, że radni poprzedniej kadencji wiedzą, że nie wykonanie remontu groziłoby zamknięciem Ośrodka Zdrowia. Przepisy unijne stawiają nowe wymagania. Na 2007r. zaplanowany jest remont wewnątrz budynku oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Remont Ośrodka Zdrowia z zewnątrz został wykonany z środków własnych gminy, ponieważ na dzień dzisiejszy brak jest projektów na pozyskanie środków unijnych na ten cel.

Wójt Gminy przedstawiając informację o stanie gminy nawiązał do kontrkandydata na Wójta Gminy, który na spotkaniach z mieszkańcami mówił, że gmina Dubicze Cerkiewne ma budżet 4 500 000 zł.,i jest większy niż w gminie Czyże, w której robi się oczyszczalnię ścieków, a w Dubiczach Cerkiewnych nie. Wójt Gminy dodał, że chyba Pan Androsiuk nie był dobrze zorientowany ponieważ w Dubiczach Cerkiewnych już funkcjonuje oczyszczalnia ścieków.

Radna Oksentiuk po zabraniu głosu stwierdziła, że na spotkaniu przedwyborczym w Starym Korninie nie było mowy o budżecie gminy. Dodała, że na dzisiejszej sesji ma być przedstawiona informacja o stanie gminy, a nie kto co mówił na spotkaniu przedwyborczym.

Radny Berezniak również dodał, że nie pamięta ażeby było mówione na spotkaniu przedwyborczym przez Pana Androsiuka o budżecie gminy.

 

Następnie, Wójt Gminy nawiązał do zaplanowanego remontu zalewu na rzece Orlanka w Dubiczach Cerkiewnych w najbliższych latach. Na modernizację zalewu będzie gmina ubiegać się o środki z zewnątrz. Dodał, że zalew przynosi dochody porównywalne do wysokości podatku rolnego .

Radny Troc po zabraniu głosu zapytał Wójta gminy o sprecyzowanie odnośnie uzyskanego dochodu z zalewu, czy to jest dochód czy przychód. Stwierdził, że radnych interesuje zysk z zalewu , a nie przychód i obrót.

Wójt Gminy wyjaśnił, że to jest przychód.

W dalszej części Wójt Gminy poinformował o planowanej budowie wodociągu Górny Gród – Wygon. Na realizację tego wodociągu planuje się uzyskanie środków w kwocie 246 tys zł z funduszy unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 -2013. Wkład środków własnych wyniesie ok. 25%.

W skali roku gmina przeznacza kwotę 91200 zł na spłatę zaciągniętego kredytu na oczyszczalnię ścieków i kanalizację wsi Dubicze Cerkiewne. Na dzień dzisiejszy zadłużenie gminy wynosi 17% w stosunku do budżetu. Dalej poinformował, że wieś Stary Kornin czeka na kanalizację, wstępnie deklaruje chęć podłączenia się ok. 50% mieszkańców wsi Stary Kornin. Zaznaczył, że należy opracować program dla całej gminy i wybrać wariant, który będzie najkorzystniejszy. Sprawa kanalizacji zostanie przeanalizowana i koncepcja zostanie przedstawiona radnym. Będą też prowadzone rozmowy z mieszkańcami wsi Stary Kornin.

W dalszej części informacji Wójt Gminy poinformował, że w zamierzeniach jest budowa dróg gminnych poprzez ułożenie dywanika asfaltowego na następujących odcinkach:

Odcinek ulicy w m. Tofiłowce, odcinek drogi Grabowiec – Dubicze Cerkiewne i Wiluki – Werstok. Stwierdził, że na w/w drogi są już opracowane projekty. Pozostała tylko sprawa pozyskania środków z zewnątrz na ich budowę.

Kończąc swą wypowiedź Wójt Gminy stwierdził, że stan gminy jest dobry, a budżet roku 2007 jest większy jak w roku 2006.

Do przedstawionej informacji radni wniosków i uwag nie zgłosili.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że Rada przyjęła informację przedstawioną przez Wójta Gminy o stanie gminy.

 

Do pkt. 9

Punkt ten dotyczył ustalenia wysokości diet radnym. Przewodniczący Rady przedstawił dotychczasową uchwałę Rady Gminy Dubicze Cerkiewne w sprawie ustalenia wysokości diet i zwrotu kosztów podróży radnym oraz przedstawił informację o wysokości pobieranych diet przez radnych w sąsiednich gminach.

Po tym otworzył dyskusję do tego punktu.

Radny Żak zgłosił wniosek o pozostawienie diet uchwalonych przez poprzednią radę. Natomiast po kilku odbytych sesjach można będzie powrócić do sprawy diet radnym i wtedy uchwalić.

Radny Guryn wnioskował o uchwalenie nowej uchwały w sprawie diet radnym. Wnioskował przyjęcie stawek jak w gminie Białowieża.

Kolejny wniosek zgłosił radny wsi Witowo Korch Wieczysław. Zaproponował Przewodniczącemu Rady kwotę – 400zł miesięcznie, Wiceprzewodniczącym Rady i Przewodniczącym poszczególnych komisji kwotę 200zł miesięcznie oraz pozostałym radnym podwyższyć do kwoty 150 zł miesięcznie.

Innych propozycji wśród radnych nie było.

W związku z zgłoszonymi wnioskami, Przewodniczący Rady Gminy, poddał wnioski pod głosowanie Stan rady 14 radnych.

Za wnioskiem radnego Żaka oddano -1 głos, przeciw - 0 głosów i wstrzymało się 3 głosy.

Za wnioskiem radnego Guryna oddano – 1 głos, przeciw -11 i wstrzymało się 2 głosy.

Za wnioskiem radnego Korcha oddano 12 głosów, przeciw -0 głosów i wstrzymały się 2 głosy.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że na podstawie przeprowadzonego głosowania jawnego, większością głosów został przyjęty wniosek radnego Korcha.

 

Przewodniczący Rady przedstawiony projekt uchwały poddał pod głosowanie.

Rad Gminy w głosowaniu jawnym na stan 14 radnych za przyjęciem tej uchwały oddała 14 głosów.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że Rada Gminy jednogłośnie powzięła

 

Uchwałę Nr I/4/06

(w załączeniu)

w sprawie ustalenia wysokości diet i zwrotu kosztów podróży radnym.

Do pkt. 10

W sprawach różnych głos zabrał Wójt Gminy. Przedstawił zamiar złożenia projektu partnerskiego realizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi we Współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego „Kluby przedszkolaka na wsi”. Projekt ten jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest upowszechnienie alternatywnych form edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-5 lat. We wsiach, w których nie ma przedszkoli. Projekt ten będzie realizowany od listopada 2006r. do marca 2008r. w 2 województwach: podlaskim i lubelskim. Na terenie tych województw, we wsiach, w których nie ma przedszkoli, planuje się współpracę z około dwudziestoma gminami wiejskimi. Nauczyciele będą pracować z dziećmi 15 godzin tygodniowo według programu pracy spełniającego wymogi podstawy programowej dla przedszkoli. Wójt Gminy dokładnie zapoznał radnych z założeniami projektu. Dodał, że termin wysłania wypełnionego formularza „informacje o gminie” należy przesłać do 30 listopada 2006r. Wójt Gminy zwrócił się do radnych o wyrażenie opinii czy wchodzić w realizację tego projektu. Gminy, które wezmą udział w projekcie powinny do dnia 30 styczna 2007r.podjąć uchwałę w sprawie zapewnienia kontynuowania Projektu z budżetu gminy lub innych środków pozyskanych przez Gminę.

Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiony wniosek przez Wójta Gminy, poddał pod głosowanie.

Rada Gminy w głosowaniu jawnym na stan 14 radnych za przyjęciem wniosku oddała 11 głosów, przeciw – 0 głosów i wstrzymało się - 3 głosy.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że Rada Gminy przyjęła wniosek do realizacji, większością głosów.

Następnie w sprawach różnych głos zabrał radny powiatu Leon Małaszewski, który na początku podziękował za zaufanie i oddane głosy na jego osobę. Pokrótce przedstawił przebieg I sesji Rady Powiatu odbytej w dniu 23 listopada 2006r,. Zapoznał radnych o zamierzeniach jakie będzie podejmował powiat w zakresie realizacji budowy i bieżących remontów dróg powiatowych wynikających z programu rozwoju powiatu na lata 2007 -2013.
Przedstawione przez radnego powiatu drogi powiatowe, ujęte do realizacji z terenu naszej gminy, stanowią załącznik do protokołu.

Ponadto w sprawach różnych Radny Troc wnioskował o podjęcie działań przez gminę w kierunku informatyzacji gminy ( wymienił tu internet bezprzewodowy). Dodał, że istnieje dużo możliwości pozyskania środków unijnych na ten cel.

Radny Korch w uzupełnieniu dodał, że w ostatnim okresie dowiadywał się w Telekomunikacji w Hajnówce i poinformowano, że do końca listopada br. zostanie podłączony. Zasięg od m. Jagodniki będzie wynosił ok. 6 km.

Wójt Gminy ustosunkowując się do wniosku zgłoszonego przez radnego Troca wyjaśnił, że w poprzedniej kadencji radni zgłaszali interpelację w tej sprawie i została wysłana do Telekomunikacji. W tej sprawie jest odpowiedź Ponadto na najbliższej sesji poinformuje. Ponadto dodał, że pracownik Urzędu Gminy Pan Skoworodko był na szkoleniu związanym z informatyzacją miejscowości i złoży sprawozdanie w tej sprawie.

 

Innych głosów w sprawach różnych nie było.

 

W związku z wyczerpaniem się porządku dziennego, Przewodniczący Rady Gminy zamknął obrady I Sesji Rady Gminy, dziękując radnym za aktywny udział w sesji.

 

Na tym protokół zakończono i podpisano.

 

Przewodniczący Rady Gminy

inż. Jerzy Karpiuk

Protokołowała:

Maria Pietryczuk

 

Metryka strony

Udostępniający: Maria Pietryczuk

Wytwarzający/odpowiadający: Kamil Chraniuk

Wprowadzający: Kamil Chraniuk

Data wprowadzenia: 2008-05-16

Data modyfikacji: 2008-05-16

Opublikował: Kamil Chraniuk

Data publikacji: 2008-05-16